Sekret wstawania wcześnie każdego dnia

fotolia.pl
Masz problemy z porannym wstawaniem? Śpisz zawsze do ostatniej minuty? Spóźniasz się często do pracy? Jeśli tak, powinieneś poznać sekret wstawania wcześnie rano, o takiej porze, która gwarantuje, że wyrobisz się ze wszystkim.

Cała tajemnica tkwi w motywacji. Zdecydowanie łatwiej podejmiesz wysiłek budzenia się raniej, kiedy jesteś naprawdę zmotywowany do nadchodzących spraw. Więc, jeśli chcesz zostać rannym ptaszkiem (zamiast być dalej nocną sową), wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ekscytujący powód, aby wcześnie rano ruszyć się z łóżka.Pomyśl o rzeczach, które zawsze pragnąłeś zrobić, ale nigdy nie miałeś na nie czasu. Wyobraź sobie teraz, że możesz go z powodzeniem znaleźć, kiedy tylko potrzebujesz, każdego dnia. Po prostu inteligentnie wykorzystaj do tego poranek. To przecież dla siebie możesz zrobić.

Kiedy wracasz do domu po długiej, wyczerpującej pracy, pewnie chciałbyś zrobić jeszcze kilka rzeczy, które przecież uwielbiasz, ale darujesz je sobie, bo w końcu jesteś szalenie zmęczony. Tak bardzo brakuje Ci energii, że jedyne, o czym marzysz, to pooglądać trochę telewizji i rzucić się na wyrko.

Ale czekaj. Co z Tobą?

Czy to jest Twój prawdziwy cel? Nie zależy Ci już, aby cieszyć się dobrą energię jeszcze przez kilka godzin? Nie chcesz dokończyć książki, którą czytasz, spotkać się z przyjaciółmi, albo wyjść ze swoim czworonożnym przyjacielem na spacer? Nie chcesz mieć na to czasu?

Jeśli pragniesz z tym skończyć, to świetnie, możesz w tej chwili zostawić to za sobą. Od dzisiaj będziesz miał czas prawie na wszystko. Stwórz listę rzeczy, które zamierzasz zrobić w nadchodzącym tygodniu i opracuj plan działania. Wszystko zapisz i najlepiej umieść tę listę w toalecie, przed lustrem tak, abyś każdego wieczoru, kiedy myjesz zęby przed pójściem spać, przejrzał swoje plany.

Możesz także wyobrazić sobie, jak następnego dnia wszystko dokładnie wykonujesz. W tym celu stwórz w swojej głowie pozytywny scenariusz jutrzejszego dnia. Jestem pewien, że w tym scenariuszu zobaczysz siebie robiącego wszystko od a do z z wielkim uśmiechem na twarzy.

I przypomnę ponownie: plany muszą być rzeczywiście ekscytujące. Jeśli są, masz sukces w kieszeni. Jeśli nie, znajdź w nich coś, co sprawi, że poczujesz się podekscytowany lub ewentualnie zastanów się, czy warto w ogóle się tego podejmować.

Jestem głęboko przekonany, że nazajutrz, wczesnym rankiem nie będziesz mógł się doczekać wzięcia za robotę i gdy pierwsze promienie słońca zaczną wpadać przez okno, będziesz przebierał nogami, aby zerwać się z łóżka i zacząć działać.

To jest najlepsza droga do wczesnego wstawania. Zrób tak każdego wieczora, a zobaczysz, że budzenie się o poranku stanie się łatwe i przyjemne jak nigdy wcześniej.

Jeśli wykorzystasz tę strategię, zaczniesz mieć czas niemal na wszystko. Będziesz mógł jeszcze przed pracą zrobić jakąś krótką serię energetyzujących ćwiczeń albo wyjść pobiegać. Ćwiczenia zaraz po wstaniu dadzą Ci potężną dawkę energii na cały dzień i znacząco zwiększą Twoją wydajność. Nie tylko poprawisz własną kondycję, ale zaczniesz czuć się bardziej aktywny i gotowy do działania.

Poza tym taki fizyczny ruch rano ułatwi Ci zasypianie wieczorem, a Twój sen będzie głębszy i lepszej jakości. To z kolei spowoduje, ze będziesz potrzebował mniej czasu na naładowanie baterii, a po usłyszeniu dzwonka budzika poczujesz się dużo lepiej i pełen energii do spożytkowania przez cały dzień.

Wiem. Jeśli Twoje wieczorne i poranne nawyki są zupełnie inne, może te strategie wydają się dziwne, ale to prawda. Więcej sportu, najlepiej przed śniadaniem i będziesz potrzebował mniej snu, aby aktywnie działać przez kolejny dzień.

Brzmi nieźle? Nawet jeśli nie, głęboko wierzę, że jesteś w stanie znaleźć choć jeden sensowny powód, aby włożyć nieco wysiłku i wstać odrobinę wcześniej. Każdy jest inny, więc różne sprawy będą Cię motywować do wstawania wcześnie.

Polub fanpage platformy e-learning na Facebooku
Trwa ładowanie komentarzy...